Διπλό στην Γλυφάδα ο ΠΑΟΚ!

Αποφασιστικό βήμα τετράδας στον Β’ Όμιλο για την ανδρική ομάδα πόλο του ΠΑΟΚ που επικράτησε με 11-7 στην Αθήνα της Γλυφάδας για την 10η αγωνιστική της Α1.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με προβάδισμα 0-2 στο παιχνίδι με τους Καλαργυρό, Τσολακούδη, με τους γηπεδούχους να μειώνουν σε 1-2. Ανάλογη η εικόνα και στη δεύτερη περίοδο με τον Δικέφαλο να διατηρείται μπροστά με Μιλάρντοβιτς, Χαραλαμπόπουλο, Κεχαλάρη (3-5) στο ημίχρονο.

Τα πράγματα δεν πήγαν καλά για τον ΠΑΟΚ στο τρίτο οκτάλεπτο καθώς οι «ασπρόμαυροι» δεν κατάφεραν να σκοράρουν και η Γλυφάδα ισοφάρισε σε 5-5. Η τελευταία περίοδος άνηκε αποκλειστικά στους παίκτες του Χατζηθεοδώρου. Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Καρατζά ο Δικέφαλος πήρε μια σημαντική διαφορά και έφτασε στη νίκη με 7-11.

Τα οκτάλεπτα: 1-2, 2-3, 2-0, 2-6