Με το δεξί μπήκαν το 2019 ο Εθνικός και η Γλυφάδα

Χωρίς να συναντήσουν καμία δυσκολία ο Εθνικός και η Γλυφάδα επικράτησαν του Νηρέα και του Ρεθύμνου αντίστοιχα στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της Α1 γυναικών πόλο.

Με νίκες συνέχισαν ο Εθνικός και η Γλυφάδα, περνώντας εύκολο απόγευμα. Οι Πειραιώτες κέρδισαν τον  Νηρέα Χαλανδρίου με σκορ 13-5 και πρώτη σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε η Μπενέκου με τέσσερα γκολ. Ο Εθνικός ήταν ανώτερος στον αγώνα από την αρχή με το ημίχρονο να λήγει 8-2. Ο Νηρέας δεν κατάφερε να γίνει απειλητικός, με το τελικό σκορ να είναι 13-5, υπέρ της γηπεδούχου ομάδας.

Νίκη και για τον ΑΝΟ Γλυφάδας  καθώς πήρε την πρώτη νίκη στον όμιλο με σκορ 14-9 επί του ΝΟ Ρεθύμνου, για την 2η αγωνιστική.

Το σύνολο του Ορέστη Σαλάχα και της Τόνιας Μωραΐτη μπήκε από την αρχή του αγώνα δυνατά, παίρνοντας το προβάδισμα από το πρώτο οκτάλεπτο (6-3), ενώ στο ημίχρονο το σκορ ήταν 9-5.  Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στο δεύτερο μισό του αγώνα, με την γηπεδούχο ομάδα να φτάνει στην επικράτηση με 14-9 επί της κρητικής ομάδας.