Τρίτη συνεχόμενη νίκη για Άρη

Την τρίτη του συνεχόμενη νίκη στην Α2 υδατοσφαίρισης ανδρών πραγματοποίησε ο Άρης επικρατώντας με 11-7 του ΝΕ Πατρών.

Η ομάδα του Μανώλη Γούναρη παραμένει στη τρίτη θέση καταδιώκοντας τους πρωτοπόρους και αήττητους Πανιώνιο και Νηρέα Γέρακα.

Οι «κίτρινοι» ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα και προηγήθηκαν με 4-2 στο πρώτο οκτάλεπτο, ενώ πήγαν προηγούμενη στο ημίχρονο με βραχεία κεφαλή (5-4). Η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με τον Άρη να φτάνει στη νίκη, ενώ η ομάδα του Λάμπρου Αναστασόπουλου δε κατάφερε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από την αναμέτρηση.

Πρώτοι σκόρερ της αναμέτρησης ήταν οι Παπαθεοδώρου και Αλιαπούλιος που σημείωσαν τρία τέρματα, ενώ από δύο πρόσθεσαν οι Χατζηδάκης και Μίχας. Από πλευράς ΝΕΠ ο Αντίοχος πέτυχε τρία τέρματα, ενώ από δύο οι Κανελλόπουλος και Γατομάτης.

Στο δεύτερο παιχνίδι της ημέρας ο Πανιώνιος έκανε το 4/4 καθώς επιβλήθηκε με 9-7 του ΝΟ Λάρισας και έπιασε τον Γέρακα στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Κώστα Δήμου ανέβηκε στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε στη νίκη με το ΝΟΛ να είναι αξιόμαχος σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης δείχνοντας ότι μπορούσε να διεκδικήσει αποτέλεσμα. Πλήρωσε όμως το κακό επιθετικά διάστημα της δεύτερης και τρίτης περιόδου.

Πρώτος σκόρερ για τους Νεοσμυρνιώτες ο Νίκος Καρακάσης με τέσσερα γκολ, ενώ κορυφαίος των νικητών ήταν ο Μιχάλης Βέκκος που σημείωσε τρία και είχε συνολικά πολύ καλή απόδοση. Από τη μεριά των Θεσσαλών πρώτος σκόρερ ήταν ο Ηλίας Πατούνας με τέσσερα, ενώ πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Θανάσης Μπεζιλιώτης και Αναστάσιος Μεταξιώτης.