Κατά τη διάρκεια της σημερινής ημέρας διεξήχθησαν αναλυτικά οι παρακάτω αγώνες του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 ανδρών:
ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ 9-11
Τα οκτάλεπτα: 3-3, 1-4, 2-2, 3-2.
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς Θ., Τζελάτης, Παπούκας 1, Μαυρωτάς Λ., Τρας Μ., Περόπουλος, Μπραΐμης 1, Τρας Τζ. 1, Χατζηγούλας, Φωτόπουλος 2, Νιαρχάκος, Αλβέρτης 4, Κουβουβάνης Δ., Γαλάνης, Λεμπέσης.
ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Γαλανόπουλος, Κόχειλας, Γούρας, Κοκκινάκης, Χατζηκυριακάκης 1, Πρέκας, Μπλάνης, Αλευρόπουλος, Αργυρόπουλος Κ., Παπασηφάκης 1, Τσαχειλίδης, Καπετανάκης, Πολωγεώργης, Όμπερτ 3, Ίρβινγκ 6.
ΝΟ ΧΙΟΥ Astra Airlines – ΕΘΝΙΚΟΣ 7-8
Τα οκτάλεπτα: 3-2, 3-3, 1-2, 0-1.
ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Ντόσκας): Μιμίδης Στ. 1, Μιμίδης Μ., Μπερτόλης, Παππάς 1, Κουλιεράκης, Κανδιόγλου, Μόκκας 1, Κουρλιάφτης 3, Ντούλος, Καρακούρος Ι., Καρακούρος Μ. 1, Γκίλλας.
ΕΘΝΙΚΟΣ (Φάνης Κουντουδιός): Καραμπέτσος, Θεοδόσης – Παπαλουκάς 1, Θαλασσινός 1, Τεσάνοβιτς 1, Κουτσιαλής 1, Παπαδόγκωνας, Χονδροκούκης 3, Πρωτοψάλτης 1, Λιαπάκης, Καραβιώτης, Βαλλιανάτος, Κατσαγούνος, Μπέλεσης.
ΠΑΟΚ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 10-9
Τα οκτάλεπτα: 4-1, 0-3, 3-1, 3-4.
ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Γρηγοριάδης, Σαρησάββας 1, Λέκιτς 1, Προσινικλής Ν., Σγουρίδης, Κεχαλάρης 1, Καλαϊτζής 2, Παυλίδης, Παπάκος 1, Προσινικλής Π., Μπλάζεβιτς 4, Αντιβαλίδης, Μανθογιάννης, Βοζίκης, Νικολαϊδης Ι.
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Τεό Λοράντος): Χαϊδόπουλος, Γωνιωτάκης 3, Γαρδίκας 3, Αλαφραγκής, Αθυμαρίτης, Δίπλαρος, Τσολακούδης 2, Ρομπόπουλος, Κοπελιάδης, Τρούλος 1, Ντε Σόυζα, Γαβαλάς Ι., Μητράκης.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 7-9
Τα οκτάλεπτα: 3-2, 2-1, 0-4, 2-2.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Νίκος Βενετόπουλος): Παρασκευόπουλος, Χάλαρης Μ., Παπαδημητρίου Δ., Κόσιτς 1, Χατζηστεφάνου, Χριστοφορίδης, Μπιτσάκος, Πανταζόπουλος 3, Αθανασίου, Γκαράνης 2, Σμιθ, Κατσαγούνος 1, Σαλτέρης, Μοσχοβέλης, Παπαδημητρίου Αλ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Φλέγκας, Καζάζης 2, Γεωργακόπουλος, Σπούνερ, Δημακόπουλος, Καρακάσης, Γιαννόπουλος 1, Παπαδόπουλος Δ., Αλεξίου 1, Παττακός, Βέκκος 1, Δήμου Δ. 4, Στάθας, Δούκας, Μπουζαλάς.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 7ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
(04/11) Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης 17-5
Παναθηναϊκός – Πανιώνιος 7-9
ΝΟ Χίου – Εθνικός 7-8
ΠΑΟΚ – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 10-9
ΑΝΟ Γλυφάδας – Υδραϊκός 9-11
ΝΟ Χανίων – ΝΟ Βουλιαγμένης (19/11)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θέση | Ομάδα | Βαθμοί |
1 | Ολυμπιακός | 21 |
2 | Απόλλων Σμύρνης | 18 |
3 | Υδραϊκός | 16 |
4 | ΝΟ Βουλιαγμένης | 15 |
5 | ΑΟ Παλαιού Φαλήρου | 12 |
6 | Πανιώνιος | 10 |
7 | ΠΑΟΚ | 9 |
8 | Εθνικός | 9 |
9 | ΑΝΟ Γλυφάδας | 6 |
10 | ΝΟ Χανίων | 3 |
11 | ΝΟ Χίου | 3 |
12 | Παναθηναϊκός | 0 |
* ΝΟ Χανίων και Βουλιαγμένη έχουν ένα ματς λιγότερο.
Επόμενη αγωνιστική (16/11):
Υδραϊκός – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου
Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΟΚ
ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός
Εθνικός – ΝΟ Χανίων
Πανιώνιος – ΝΟ Χίου
ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός