Συνέχισε νικηφόρα η Τσέλσι

Η Τσέλσι επικράτησε με 1-0 της Φούλαμ με γκολ του Κόουλ Πάλμερ και σημείωσε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της στην Premier League, δείχνοντας σημάδια ανάκαμψης.

Η Τσέλσι είχε κλείσει στα καρέ της την Φούλαμ, ωστόσο δεν απείλησε την εστία του Λένο μέχρι τις καθυστερήσεις, εκεί οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, ο Πάλμερ το εκτέλεσε εύστοχα και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

Στην επανάληψη ο ρυθμός ήταν χαμηλός με τον Ραούλ Χιμένεζ να χάνει καλή ευκαιρία για το 1-1 στο 73ο λεπτό, ενώ ο Γκάλαχερ δέκα λεπτά μετά έχασε «χρυσή» ευκαιρία για το 2-0.

Έτσι με τις -χαμένες- ευκαιρίες να είναι πολύ λίγες το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος για τους «μπλε», που έφτασαν στην 8η θέση με παιχνίδι παραπάνω από τους υπόλοιπους.