Super League 2: Πέρασε με «τριάρα» από την Μυτιλήνη ο Μακεδονικός!

Ο Μακεδονικός έκανε πάρτι στη Μυτιλήνη και επικράτησε 3-1 του Αιολικού για την 2η αγωνιστική της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι στο 14’ πήραν το προβάδισμα. Ο Ραμίρεζ με φανταστικό σουτ εκτός περιοχής δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Ντόκιτς για το 0-1.

Ο ίδιος παίκτης με εκ νέου σουτ νίκησε τον γκολκίπερ του Αιολικού για δεύτερη φορά, σημειώνοντας το 0-2 στο 22’. O Μακεδονικός κατάφερε πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου να φτάσει και σε τρίτο γκολ, με κούρσα και τελείωμα του Ζαφειράκη σε μια κυνική αντεπίθεση, από ασίστ Μπιανκόνι το 39’.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αιολικός μείωσε σε 1-3 στο 65’. Ο Κόρντιτς έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα, μετά από εξαιρετική ατομική ενέργεια και ασίστ του Γιοκέ.

Αιολικός (Χαραλαμπίδης): Ντόκιτς, Ουνγιαλίδης, Κεχαγιάς, Τριανταφύλλου (46′ Λουμανσρούμπεν), Καρανίκας, Λαγός (60′ Κριμιτζάς), Σρνιτς, Ενομό (46′ Γιόκε), Ζάκαριτς (81′ Ιωάννου), Αχαχμπαρ (46′ Κόρντιτς), Μανούσος.

Μακεδονικός (Μαλεζάς): Περντρέου, Προβυδάκης, Σαραγιώτης, Τσαμούρης, Λυμπεράκης, Παναγιωτούδης, Μελετίδης (46′ Λεωνιδόπουλος), Ραμίρεζ (76′ Σανγκινέτι), Τσουκάνης (84′ Μπουλάτοβιτς), Ζαφειράκης (60′ Τσιλιγγίρης), Μπιανκόνι (60′ Σιμόνι).