Το έκανε… δύσκολο αλλά τα κατάφερε η Ουντινέζε

Σε μια απίθανη ματσάρα στο Τορίνο, η Ουντινέζε εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τα τρομερά αμυντικά προβλήματα της «γκρανάτα» και επικράτησε με 3-2.

Στα του ματς, η Τορίνο είχε την κατοχή αλλά δεν μπορούσε να απειλήσει την καλά οργανωμένη Ουντινέζε, η οποία χτύπησε στο 24ο λεπτό με τον Πουσέτο για το 1-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 54ο λεπτό στην κόντρα το δεύτερο τέρμα, με τον Ντε Πάουλ να κάνει άψογο τελείωμα για το 2-0!

Η Τορίνο σε ένα εκρηκτικό δίλεπτο (66′, 67′) βρήκε δύο γκολ και έφερε το ματς στα ίσα, αρχικά με τον Μπελότι και στη συνέχεια με τον Μπονατσόλι! Η Τορίνο είχε επιστρέψει από την κόλαση, αλλά στα… καπάκια είδε ξανά την άμυνά της να την προδίδει και την Ουντινέζε να παίρνει εκ νέου προβάδισμα στο 69ο λεπτό με τον Νεστορόφσκι.