«Χτίζει» σερί περνώντας και από τον Πανελλήνιο ο ΠΑΟΚ!

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Handball Premier ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας του Πανελληνίου, εκτός έδρας, με 22-32, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής.

Στο πρώτο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στα πρώτα λεπτά του, με τις επιθετικές αρετές να ξεχωρίζουν και από τις δύο ομάδες, δημιουργώντας υψηλό σκορ, 5-3. Στη συνέχεια, ο Δικέφαλος «έσφιξε» την άμυνα του, πήρε σωστές αποφάσεις στην επίθεση, και με σερί 0-5, δημιούργησε προβάδισμα, 5-8. Οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση και ισοφάρισαν, 9-9, ωστόσο ο ΠΑΟΚ πήρε και πάλι το προβάδισμα των τριών τερμάτων, 10-13, το οποίο διατήρησε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, 12-15.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε «φουριόζος», ανοίγοντας περισσότερο την διαφορά του, 13-19, «χτίζοντας» επάνω σε αυτή. Παρουσιάζοντας εξαιρετική εικόνα σε όλη την διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ δεν έδωσε σε κανένα σημείο την ευκαιρία στους γηπεδούχους να διεκδικήσουν κάτι, 20-29. Στα τελευταία λεπτά, ο Δικέφαλος κρατώντας την καλή του εικόνα, ανέβασε περισσότερο την διαφορά, παίρνοντας τη νίκη με 22-32.